V Karlovej Vsi vypukne už túto sobotu nový festival
12. októbra 2022

Rodí sa nový príbeh výnimočného festivalu ART OF SLOVAKIA, ktorý má do priestoru hlavného mesta vniesť viac tvorivosti, umenia, podpory a ľudskosti. Prvou nosnou témou je „láska a mier“.

Tvorivý festival sa bude konať 15.10.2022 v príjemnom, industriálnom priestore Vodárenského múzea a jeho nádhernej záhrady. Bohatý celodenný program zaujme ako dospelých, tak i mládež či deti. Bude ho tvoriť viac ako 40 aktivít, workshopov, filmov, besied, predstavení, pohybových aktivít i tvorivých dielní. Celkové dianie festivalu obsiahne 3000 m2 a spoluvytvárať ho bude viac ako 100 umelcov, tvorcov, organizácií.

OCHUTNÁVKA PROGRAMU

• film Telo plné šťastia s besedou (téma povrchnej krásy a porúch príjmu potravy)
  • remeselný trh s dielami, výrobkami a krásami z rúk viac ako 20-tich šikovných remeselníkov
  • film Múdrosť traumy s besedou (téma je o hlbokých ranách, traumách, ktoré sú v každom z nás)
  • výstava špeciálnej edície umeleckých diel v téme „Láska a mier“
  • tvorivý workshop pre deti „Malí, veľkí kamenári“ (s možnosťou si vyrobiť vlastnú kamennú sošku, sprevádzať bude majster Roman Kovrižnych)
  • film Očista (príbeh sledujúci snahu o očistu slovenskej justície a započatie jej reformy)
  • prednáška o vedomých vzťahoch, zrade a dôvere slovami manželov Evy Andriessen a Miroslava Sázovského
  • živá výroba drevenej sochy tváre Ježiša rukami srdečného Milana Krajňáka
  • sadenie stromov a rozdávanie 100 ks sadeníc lipy deťom s prednáškou o stromoch (OZ Hrad – Slavín v spolupráci s Mary Kay)
  • vystúpenie Nora Grofčíka (majstra sveta v tanci)
  • tvorivý trh s prezentáciou viac ako 30 umelcov, tvorcov, organizácií
  • foto prezentácia „Vzdialená blízkosť“ Matúša Zajaca v téme subkultúr a minorít žijúcich na pokraji spoločnosti
  • film Tri životy (rozdiely životov detí z Afriky, Ázie i Slovenska mapujúce počas 24 hodín jedného dńa)
  • a mnohé iné.

V Karloveskom centre kultúry si v rámci programu môžete prísť pozrieť dokumentárny film Nádej až do konca. Po premietaní bude nasledovať diskusia so zaujímavými hosťami, ktorí sú v úzkom prepojení s diagnózou ALS.

Dokumentárny film zachytáva príbehy štyroch ľudí, do ktorých života vstúpila choroba ALS – amyotrofická laterálna skleróza. Každý z nich s touto nevyliečiteľnou chorobou, ktorou trpel napríklad slávny fyzik Stephen Hawking, bojuje po svojom. Všetci štyria protagonisti však túžia po tom, čo najlepšie naplniť obmedzený čas, ktorý im na tomto svete zostáva. Čas na zmierenie, nájdenie samého seba, čas na šialené akcie. Čas aj milovať a byť milovaný.

Časozberný dokument “Nádej až do konca” rozpráva nielen o strachu a bezmocnosti, ale aj o mimoriadnej odvahe a láske, ktorú možno nájsť tvárou v tvár tejto ťažkej situácii.

HOSTIA: Andrea Papírková (producentka filmu), MUDr. Jana Milerová, Ph.D (ALSA z.s.), Andrea Madunová, předsedníčka organizácie (OMD – Organizácia muskulárnych dystrofikov), Martina Kavalírová (manželka Honzu trpiaceho diagnozou ALS)

Vstup je na podujatie dobrovoľné.

Viac informácií nájdete: https://artofslovakia.com/festival

get_footer();